Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Antoniego Padewskiego,  

ul. Słoneczna 24,
66-435 Krzeszyce

Konto parafii:

Gospodarczy Bank Spółdzielczy
w Barlinku Oddział w Krzeszycach,

ul. Gorzowska 7/7, Krzeszyce

nr konta: 67 8355 0009 0036 6483 2000 0001

Kontakt:

tel. 95 757 30 14            

Proboszcz:

ks. Grzegorz Mikołajczyk

Konto Parafialnego Zespołu Caritas

w Krzeszycach: 06 8355 0009 0036 6669 2000 0001


Parafia pod wezwaniem Świętego Antoniego Padewskiego w Krzeszycach


 


Modlitwa o pomoc za wstawiennictwem świętego Antoniego:
 

    "Ufny w Twoją świętą przyczynę i przemożne zasługi polecam się Tobie, Św. Antoni i proszę Cię, wejrzyj na moją wierną i szczerą miłość i silną ufność, jaką serce moje względem Ciebie jest przepełnione. Zapisz sobie moje imię głęboko w Twym sercu i pozwól mi należeć do liczby tych, których Ty szczególnie miłujesz i ochraniasz, iżbym mógł we wszystkich moich potrzebach znajdować w Tobie ucieczkę. Amen."

Liturgia Godzin

Katechizm

Strona diecezji

Sanktuarium Rokitno

Tu znajdziesz inne cytaty Świętego Antoniego

Tu znajdziesz inne modlitwy do Świętego Antoniego

Gość diecezjalny

Codzienna liturgia

Duszpasterstwo rodzin

Bierzmowanie

Słowa Patrona:

 

    "O tak! Żyjmy w Kościele jak ptak w gnieździe, nie wychodźmy z niego w innym celu, niż aby wzlecieć do nieba. Niech każdy chrześcijanin prosi o dar wytrwania w wierze, modląc się: udziel mi, Ojcze niebieski, łaski życia i śmierci w wierze Apostołów i Twojego Świętego Kościoła Katolickiego."

Św. Antoni Padewski

 

   

Razem z naszymi Braćmi i Siostrami z Ukrainy, którzy przebywają na terenie parafii i gminy trwamy na modlitwie o pokój i ustanie wojny:

 

1. W każdy wtorek w kościele parafialnym w Krzeszycach podczas Nowenny do Świętego Antoniego, którego w litanii nazywamy „Aniołem Pokoju”

 

2. W każdą sobotę w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Okszy przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Mszy świętej i Apelu Jasnogórskim – rozpoczęcie o 20.15

 

Modlitwa o pokój:

Boże, od którego pochodzą święte pragnienia, dobre rady i sprawiedliwe uczynki: daj sługom swoim ten pokój, którego świat dać nie może: spraw, aby nasze serca były skłonne przestrzegać Twoich przykazań, aby zniknął strach przed wrogami. A dzięki Twojej opiece w naszych czasach zapanował pokój. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 

 

 Parafialne modlitwy o ustanie wojny w Ukrainie 
i o pokój na całym świecie

30 kwietnia 2022