Krasnołęg

Kościół pod wezwaniem Świętego Kazimierza Królewicza w Krasnołęgu

Msza święta niedzielna: sobota, godz. 19.00

Kościół został zbudowany w latach 1802-1805 jako protestancki. Po II Wojnie Światowej jako pierwszy ze wszystkich kościołów w krzeszyckiej parafii został poświęcony jako katolicki w dniu 1 września 1946 roku. W centralnej części prezbiterium znajduje się biały krzyż, a pod nim obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który przez wiele lat umieszczony był w kościele parafialnym w Krzeszycach. Po drugiej stronie krzyża umieszczono obraz Świętego Kazimierza Królewicza namalowany przez Elżbietę Koczorowską ze Świebodzina i poświęcony z okazji odpustu w 2021 roku. Tuż obok ołtarza znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego. Przed Mszą świętą wierni odmawiają w tym kościele koronkę do Bożego Miłosierdzia.