Muszkowo

Kościół pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Muszkowie

Msza święta: niedziela, godz.11.00

Kościół poewangelicki zbudowany w roku 1813 w stylu późnoklasycystycznym. W 1892 roku został powiększony o wieżę z zegarem, który po renowacji działa do dzisiaj. W wyniku remontu przeprowadzonego w latach 1978-1980 kościół pozbawiony został znamion stylowych. Jest orientowany, murowany, prostokątny w planie z wieżą od zachodu, nakryty dachem dwuspadowym. Dnia 11 września 1955 roku kościół został poświęcony jako katolicki i otrzymał wezwanie Świętego Jana Chrzciciela. Wydarzenie to odbyło się w roku 1000 – lecia Chrztu Polski. W centralnej części prezbiterium znajduje się obraz patrona kościoła, a po bokach witraże wykonane we wrześniu 2020 roku w Pracowni Witraży Vitro z Legnicy, które przedstawiają sceny z życia świętego Jana Chrzciciela. W prezbiterium znajduje się zabytkowa chrzcielnica z piaskowca. Ważnym elementem wystroju jest wierna kopia cudownego obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna, namalowana przez Piotra Milera z Gorzowa Wielkopolskiego.