Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Antoniego Padewskiego,  

ul. Słoneczna 24,
66-435 Krzeszyce

Konto parafii:

Gospodarczy Bank Spółdzielczy
w Barlinku Oddział w Krzeszycach,

ul. Gorzowska 7/7, Krzeszyce

nr konta: 67 8355 0009 0036 6483 2000 0001

Kontakt:

tel. 95 757 30 14            

Proboszcz:

ks. Grzegorz Mikołajczyk

Konto Parafialnego Zespołu Caritas

w Krzeszycach: 06 8355 0009 0036 6669 2000 0001


Parafia pod wezwaniem Świętego Antoniego Padewskiego w Krzeszycach


 


Modlitwa o pomoc za wstawiennictwem świętego Antoniego:
 

    "Ufny w Twoją świętą przyczynę i przemożne zasługi polecam się Tobie, Św. Antoni i proszę Cię, wejrzyj na moją wierną i szczerą miłość i silną ufność, jaką serce moje względem Ciebie jest przepełnione. Zapisz sobie moje imię głęboko w Twym sercu i pozwól mi należeć do liczby tych, których Ty szczególnie miłujesz i ochraniasz, iżbym mógł we wszystkich moich potrzebach znajdować w Tobie ucieczkę. Amen."

Liturgia Godzin

Katechizm

Strona diecezji

Sanktuarium Rokitno

Tu znajdziesz inne cytaty Świętego Antoniego

Tu znajdziesz inne modlitwy do Świętego Antoniego

Gość diecezjalny

Codzienna liturgia

Duszpasterstwo rodzin

Bierzmowanie

Słowa Patrona:

 

    "O tak! Żyjmy w Kościele jak ptak w gnieździe, nie wychodźmy z niego w innym celu, niż aby wzlecieć do nieba. Niech każdy chrześcijanin prosi o dar wytrwania w wierze, modląc się: udziel mi, Ojcze niebieski, łaski życia i śmierci w wierze Apostołów i Twojego Świętego Kościoła Katolickiego."

Św. Antoni Padewski

 

Muszkowo

Kościół pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Muszkowie

 

Msza święta: niedziela, godz.11.00

 

Kościół poewangelicki zbudowany w roku 1813 w stylu późnoklasycystycznym. W 1892 roku został powiększony o wieżę z zegarem, który po renowacji działa do dzisiaj. W wyniku remontu przeprowadzonego w latach 1978-1980 kościół pozbawiony został znamion stylowych. Jest orientowany, murowany, prostokątny w planie z wieżą od zachodu, nakryty dachem dwuspadowym. Dnia 11 września 1955 roku kościół został poświęcony jako katolicki i otrzymał wezwanie Świętego Jana Chrzciciela. Wydarzenie to odbyło się w roku 1000 – lecia Chrztu Polski. W centralnej części prezbiterium znajduje się obraz patrona kościoła, a po bokach witraże wykonane we wrześniu 2020 roku w Pracowni Witraży Vitro z Legnicy, które przedstawiają sceny z życia świętego Jana Chrzciciela. W prezbiterium znajduje się zabytkowa chrzcielnica z piaskowca. Ważnym elementem wystroju jest wierna kopia cudownego obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna, namalowana przez Piotra Milera z Gorzowa Wielkopolskiego.