Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Antoniego Padewskiego,  

ul. Słoneczna 24,
66-435 Krzeszyce

Konto parafii:

Gospodarczy Bank Spółdzielczy
w Barlinku Oddział w Krzeszycach,

ul. Gorzowska 7/7, Krzeszyce

nr konta: 67 8355 0009 0036 6483 2000 0001

Kontakt:

tel. 95 757 30 14            

Proboszcz:

ks. Grzegorz Mikołajczyk

Konto Parafialnego Zespołu Caritas

w Krzeszycach: 06 8355 0009 0036 6669 2000 0001


Parafia pod wezwaniem Świętego Antoniego Padewskiego w Krzeszycach


 


Modlitwa o pomoc za wstawiennictwem świętego Antoniego:
 

    "Ufny w Twoją świętą przyczynę i przemożne zasługi polecam się Tobie, Św. Antoni i proszę Cię, wejrzyj na moją wierną i szczerą miłość i silną ufność, jaką serce moje względem Ciebie jest przepełnione. Zapisz sobie moje imię głęboko w Twym sercu i pozwól mi należeć do liczby tych, których Ty szczególnie miłujesz i ochraniasz, iżbym mógł we wszystkich moich potrzebach znajdować w Tobie ucieczkę. Amen."

Liturgia Godzin

Katechizm

Strona diecezji

Sanktuarium Rokitno

Tu znajdziesz inne cytaty Świętego Antoniego

Tu znajdziesz inne modlitwy do Świętego Antoniego

Gość diecezjalny

Codzienna liturgia

Duszpasterstwo rodzin

Bierzmowanie

Słowa Patrona:

 

    "O tak! Żyjmy w Kościele jak ptak w gnieździe, nie wychodźmy z niego w innym celu, niż aby wzlecieć do nieba. Niech każdy chrześcijanin prosi o dar wytrwania w wierze, modląc się: udziel mi, Ojcze niebieski, łaski życia i śmierci w wierze Apostołów i Twojego Świętego Kościoła Katolickiego."

Św. Antoni Padewski

 

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną

1. Trwamy na modlitwie o pokój przez wstawiennictwo Maryi. Nabożeństwa majowe w dni powszednie od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o 18.00, w niedzielę
i przed każdą Mszą świętą.

 

2. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do I Komunii świętej, która odbędzie się 15 maja o godzinie 11.00. Zapraszam dzieci z rodzicami na wtorkowe nabożeństwo do Świętego Antoniego oraz na wyznaczone próby. Za tydzień Msza święta w Muszkowie wyjątkowo o godzinie 14.00.

 

3. Rocznica I Komunii świętej dla klas IV i V na Mszy świętej 22 maja o 12.30. Proszę rodziców i katechetów o pomoc w przygotowaniu dzieci do spowiedzi i uroczystości rocznicowej.

 

4. Dzisiaj taca na cele remontowe. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii, na utrzymanie cmentarza oraz za wszelkie wyrazy życzliwości dla naszych Gości z Ukrainy.

 

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła pierwszej grupie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W przyszłym tygodniu grupa druga.

 

Życzę opieki Świętego Antoniego w nowym tygodniu.

ks. Grzegorz

08 maja 2022