Parafia pod wezwaniem Św. Antoniego Padewskiego w Krzeszycach

I  Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Duszpasterstwo Rodzin

Cytaty patrona:

O tak! Żyjmy w Kościele jak ptak w gnieździe, nie wychodźmy z niego w innym celu, niż aby wzlecieć do nieba. Niech każdy chrześcijanin prosi o dar wytrwania w wierze, modląc się: udziel mi, Ojcze niebieski, łaski życia i śmierci w wierze Apostołów i Twojego Świętego Kościoła Katolickiego.

Modlitwa na czas epidemii:

Okaż nam miłosierdzie, dobry Ojcze,Wszechmogący Wieczny Boże, który nie chcesz śmierci grzesznika, lecz by się nawrócił i miał życie. Daj zdrowie chorymi odwagę tym, którzy im służą. Wspieraj czuwających nad bezpieczeństwem i pociesz tych, którzy opłakują umarłych.Niech Twoja łaska skruszy twarde serca i podniesie ręce, co bezradnie opadają. Zabierz strach i ześlij Twego Ducha, gdy wołamy: Jezu, ufam Tobie!

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

15.08.2020r. obchodzimy 825. lecie narodzin naszego patrona, módlmy się za jego wstawiennictwem:

XVIII Niedziela Zwykła

02 sierpnia 2020
  1. Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc trzeźwości.

2. W dzisiejszą niedzielę – 2 sierpnia, odpust Porcjunkuli – można uzyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: spowiedź, Komunia św., odwiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy według intencji Ojca świętego.

3. I niedziela – zmiana Tajemnic dla czcicieli Żywego Różańca po mszy o 12.30.

4. W czwartek – 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msza w Krzeszycach o godz. 18.00.

5. I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi przed mszą św. o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę II Niedziela miesiąca – taca remontowa.

7. W związku z wakacjami Msze Św. niedzielne w sierpniu będą odprawiane w następującym porządku:

w sobotę:

o godz. 16.00 w Okszy
o godz. 17.00 Zaszczytowie,
o godz. 18.00 w Krasnołęgu

w niedzielę:

o godz. 8.00 i 12.30 w Krzeszycach
o godz. 9.30 w Przemysławiu
o godz. 11.00 w Muszkowie

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom KRĘPIN (1/7).
    Za tydzień do troski o Kościół zapraszamy kolejnych mieszkańców
    KRĘPIN (2/7).

2. Decyzją Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego ks. Proboszcz Jarosław Leśny od 1.08.2020 został mianowany proboszczem parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Łagowie. W jego miejsce od 1.08.2020 r. do naszej parafii przychodzi Ks. Grzegorz Mikołajczyk. Pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach.

Dziękujemy Parafianom i wszystkim Gościom za wspólną liturgię!

Ta strona została stworzona w WebWave

Czytania mszalne

Konferencja Episkopatu Polski