Parafia pod wezwaniem Św. Antoniego Padewskiego w Krzeszycach

I  Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Duszpasterstwo Rodzin

Cytaty patrona:

O tak! Żyjmy w Kościele jak ptak w gnieździe, nie wychodźmy z niego w innym celu, niż aby wzlecieć do nieba. Niech każdy chrześcijanin prosi o dar wytrwania w wierze, modląc się: udziel mi, Ojcze niebieski, łaski życia i śmierci w wierze Apostołów i Twojego Świętego Kościoła Katolickiego.

Modlitwa na czas epidemii:

Okaż nam miłosierdzie, dobry Ojcze,Wszechmogący Wieczny Boże, który nie chcesz śmierci grzesznika, lecz by się nawrócił i miał życie. Daj zdrowie chorymi odwagę tym, którzy im służą. Wspieraj czuwających nad bezpieczeństwem i pociesz tych, którzy opłakują umarłych.Niech Twoja łaska skruszy twarde serca i podniesie ręce, co bezradnie opadają. Zabierz strach i ześlij Twego Ducha, gdy wołamy: Jezu, ufam Tobie!

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

15.08.2020r. obchodzimy 825. lecie narodzin naszego patrona, módlmy się za jego wstawiennictwem:

XVII Niedziela Zwykła

26 lipca 2020
  1. W piątek 31 lipca jest ostatnim dniem posługi proboszcza ks. Jarosława Leśnego w naszej wspólnocie parafialnej - zapraszamy na Msze św. dziękczynną o godz. 18.00 w piątek.

2. 1 sierpnia 2020 Ks. Grzegorz Mikołajczyk obejmuje pasterską troskę o parafię w Krzeszycach.

3. W przyszłą sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości.

4. W sobotę 1 sierpnia 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny (1.08.1944)

5. I sobota – odwiedziny chorych – ks. Łukasz.

6. W przyszłą niedzielę – 2 sierpnia, odpust Porcjunkuli – można uzyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: spowiedź, Komunia św., odwiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy według intencji Ojca świętego.

7. I niedziela – zmiana Tajemnic dla czcicieli Żywego Różańca po mszy o 12.30.

8. W związku z wakacjami Msze Św. niedzielne będą odprawiane w następującym porządku:

w sobotę (tylko na filiach):

16.00 w Okszy,

17.00 w Zaszczytowie,

18.00 w Krasnołęgu

w niedzielę:

o godz. 8.00 i 12.30 w Krzeszycach
na filiach:

9.30 w Przemysławiu,

11.00 w Muszkowie.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom. Za tydzień do troski o Kościół zapraszamy mieszkańców Krępin

Zapowiedzi przedślubne:

(II) Paweł Sawoch, stanu wolnego, zamieszkały: Gorzów Wlkp.
     Joanna Blatkiewicz, stanu wolnego, zamieszkała: Krzeszyce

(II) Piotr Krzysztof Adamski, cywilnie związany, zamieszkały: Krzeszyce.
     Agnieszka Teresa zd. Malarek, cywilnie związana, zamieszkała: Krzeszyce

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. wymienionym osobom, proszę by w sumieniu zgłosił je w biurze parafialnym.

Dziękujemy Parafianom i wszystkim Gościom za wspólną liturgię!

ks. Jarosław Leśny

Ta strona została stworzona w WebWave

Czytania mszalne

Konferencja Episkopatu Polski