Parafia pod wezwaniem Św. Antoniego Padewskiego w Krzeszycach

I  Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Duszpasterstwo Rodzin

Cytaty patrona:

O tak! Żyjmy w Kościele jak ptak w gnieździe, nie wychodźmy z niego w innym celu, niż aby wzlecieć do nieba. Niech każdy chrześcijanin prosi o dar wytrwania w wierze, modląc się: udziel mi, Ojcze niebieski, łaski życia i śmierci w wierze Apostołów i Twojego Świętego Kościoła Katolickiego.

Modlitwa na czas epidemii:

Okaż nam miłosierdzie, dobry Ojcze,Wszechmogący Wieczny Boże, który nie chcesz śmierci grzesznika, lecz by się nawrócił i miał życie. Daj zdrowie chorymi odwagę tym, którzy im służą. Wspieraj czuwających nad bezpieczeństwem i pociesz tych, którzy opłakują umarłych.Niech Twoja łaska skruszy twarde serca i podniesie ręce, co bezradnie opadają. Zabierz strach i ześlij Twego Ducha, gdy wołamy: Jezu, ufam Tobie!

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

15.08.2020r. obchodzimy 825. lecie narodzin naszego patrona, módlmy się za jego wstawiennictwem:

XVI Niedziela Zwykła
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym na tacę remontową.

2. Dzisiaj o godz. 10.00 uroczystość I Komunii św. 14 dzieci naszej parafii po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swego serca. Pamiętajmy o nich oraz o ich rodzicach w naszej modlitwie. Pozostałe msze w Krzeszycach za tydzień bez zmian: 8.00 i 12.30.

3. W związku z wakacjami Msze Św. niedzielne będą odprawiane w następującym porządku:

w sobotę:

16.30 w Okszy,

18.00 w Krzeszycach

w niedzielę:

o godz. 8.00 i 12.30 w Krzeszycach

na filiach:

9.00 Zaszczytowo,

9.30 Krasnołęg,

10.15 Przemysław,

11.00 Muszkowo

1. W sobotę 25 lipca wspomnienie św., Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Po mszy św. o godz. 18.00 w Krzeszycach błogosławieństwo pojazdów.

2. Komunikat Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp. Jerzego Mazura SVD na XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”

3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła RODZICOM DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH. Za tydzień do troski o Kościół zapraszamy mieszkańców MALTY (5/5).

4. Zapowiedzi przedślubne:

(I) Paweł Sawoch, stanu wolnego, zamieszkały: Gorzów Wlkp.
    Joanna Blatkiewicz, stanu wolnego, zamieszkała: Krzeszyce

(I) Piotr Krzysztof Adamski, cywilnie związany, zamieszkały: Krzeszyce.
    Agnieszka zd. Malarek, cywilnie związana, zamieszkała: Krzeszyce

(II) Maciej Przywoźny, stanu wolnego, zamieszkały: Międzyrzecz
     Aleksandra Indykiewicz, stanu wolnego, zamieszkała: Krzeszyce

(II) Maciej Sawicki, stanu wolnego, zamieszkały: Dziersławice
     Małgorzata Pielech, stanu wolnego, zamieszkała: Krzeszyce

(II) Piotr Ratajczyk, stanu wolnego, zamieszkały: Zaszczytowo
     Daria Giemza, stanu wolnego, zamieszkała: Zaszczytowo

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. wymienionym osobom, proszę by w sumieniu zgłosił je w biurze parafialnym.

Dziękujemy Parafianom i wszystkim Gościom za wspólną liturgię!

ks. Jarosław Leśny

19 lipca 2020

Ta strona została stworzona w WebWave

Czytania mszalne