Parafia p.w. św. Antoniego

Duszpasterstwo Rodzin

Pomoc
06 października 2018

Droga Siostro i Bracie w Chrystusie Panu!

Dziś chciałbym Wam zaoferować pomoc, tak pomoc, ale całkiem inna jak dotychczas dla Waszej parafii a mianowicie pomoc dla Tomka.

I choć to zabrzmi dziwnie to także Ty możesz dać codzienności inny kształt, barwę.

Mimo tego, że Tomek jest więźniem swojego ciała po porażeniu mózgowym od około 33lat to nie lubi siedzieć w domu, lubi się przemieszczać, podróżować lub być z ludźmi i wśród ludzi. Radość serca i duszy pozwala mu być tchnieniem dla innych. Większość z nas nie ma takiego problemu a powiem więcej, nie doceniamy darów, którymi obsypuje Nasz Pan. Każdy z nas ma jakieś tam ciche i skryte marzenia, które dzięki innym ludziom mogą być spełnione. I tu powracają do mnie słowa św. Mateusza ewangelisty:

"Bo zaprawdę powiadam wam, gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, to powiedzielibyście tej górze: Przenieś się stąd tam, a przeniesie się i nic niemożliwego dla was nie będzie" (Mt 17,20).

Własne tutaj górą tą jest marzenie Tomka a jest to rower a raczej ryksza nie taka jak na zdjęciu, kiedy zostało zrobione przed paru laty, która niestety nie dostępna jest na naszym rynku a co wiąże się także z kosztami. Nie potrzeba tak wiele by dać to co nie widzialne a niosące radość, która odwzajemniona może być podziękowaniem modlitwy niewolnika ciała.

Co prawda jest mu ciężko mówić, ale potrafi się śmiać i cieszyć z wielu małych prostych rzeczy posługując się gestami czy językiem blissa.

Jeśli chcesz i możesz wspomóc finansowo to choćby niewiele prosząc w imieniu Tomka gwarantuję Jego modlitwę za Was.

Wszelką dobroć płynąca z serca można kierować pod adresem:

Tomasz Marczuk

ul. Poniatowskiego 15a,

67-124 Nowe Miasteczko

Bank Spółdzielczy w Kożuchowie O. Nowe Miasteczko ul. Rynek 25

PL 27 9673 0007 0011 0117 5779 0001 z dopiskiem „Rower dla Tomka” podając imię i nazwisko oraz email

Rodzice:

Alicja Marczuk tel. kontaktowy: 0048696561200

Krzysztof Marczuk tel. kontaktowy: 0048533213148 /e-mail krzys.marczuk@gmail.com

Serdeczne Bóg zapłać!

Andrzej Loba

W każdym człowieku jest dobro, trzeba je tylko aktywować…