15.08.2020r. obchodziliśmy 825. lecie narodzin naszego Patrona, módlmy się za jego wstawiennictwem:

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

08 listopada 2020

1. Przeżywamy XXXII Niedzielę Zwykłą i powierzamy się w tym trudnym czasie Bożej Opatrzności i opiece naszego Patrona Świętego Antoniego Padewskiego.

2. Trwa miesiąc pamięci o naszych bliskich zmarłych. Wypominki za zmarłych odprawiane są po Mszy świętej wieczornej do Niedzieli Chrystusa Króla. Na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej w tym roku odpust za zmarłych możemy uzyskać w dowolne osiem dni listopada, a nie jak do tej pory tylko od 2 listopada.

3. W najbliższą środę kolejna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza święta za Ojczyznę o godzinie 9.00, a także o 17.00.

4. Wzrasta liczba zachorowań na koronawirusa. Przestrzegajmy zasad, pamiętajmy o chorych i potrzebujących. W kościele zachowajmy dystans i określony limit osób, nośmy maseczki.

6. Dziś 2 niedziela miesiąca – taca remontowa. Bóg zapłać za dotychczasową troskę i składane ofiary na utrzymanie kościoła i cmentarza, także te wpłacane na konto parafialne. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

7. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców ul. Ogrodowej
w Krzeszycach (2/5)

Życzymy wszystkim zdrowia i bezpieczeństwa oraz oraz dobrej refleksji

nad ziemską pielgrzymką przez doczesność do wieczności.