15.08.2020r. obchodziliśmy 825. lecie narodzin naszego Patrona, módlmy się za jego wstawiennictwem:

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

18 października 2020

1. Przeżywamy dziś XXIX Niedzielę Zwykłą oraz wspomnienie św. Łukasza. Pamiętajmy w modlitwie o lekarzach, pielęgniarkach i służbach medycznych, prosząc dla nich o szczególną pomoc i obronę w trudnym czasie epidemii. Wdzięczną modlitwą ogarniamy również Księdza Łukasza, który obchodzi dzisiaj imieniny.

2. Następuje gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa. Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczek i zachowaniu dystansu podczas nabożeństw w kościele. Prosimy o korzystanie z płynu dezynfekcyjnego, który znajduje się przy wejściach do świątyni.

W naszym kościele podczas może przebywać w jednym czasie 148 osób. Zostały wyznaczone miejsca, które należy zajmować, aby zachować odpowiedni dystans i liczbę. Prosimy o uszanowanie tych zasad.

3. W związku z nowymi restrykcjami od przyszłej niedzieli Msze święte będą odprawiane w następującym porządku:

kościół parafialny w Krzeszycach:

sobota: 18.00;

niedziela: 8.00; 9.30; 11.00; 12.30.

Oksza i Zaszczytowo: sobota: godzina 16.00; Krzeszyce 18.00

Krasnołęg: niedziela: godzina 9.00;

Przemysław: niedziela: godzina 10.15;

Muszkowo: niedziela: godzina 11.30.

4. W najbliższy czwartek 22 października przypada 27 rocznica śmierci Ks. Jana Dorobisza – wieloletniego proboszcza i budowniczego kościoła w Krzeszycach. Msza święta i modlitwa przy obelisku o godzinie 18.00.

5. W sobotę 24 października 6 rocznica śmierci Ks. Jan Poźniaka, który spoczywa na naszym cmentarzu. Msza święta i modlitwa przy grobie o godzinie 18.00.

6. Przy wyjściu z kościoła rozłożone są kartki wypominkowe.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Karkoszowa (3/5).
W przyszłym tygodniu prosimy o pomoc kolejnych mieszkańców K
arkoszowa (4/5).

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Janusza Szmigiero, który spoczął na naszym parafialnym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

Wszystkim życzymy zdrowia

i zaufania Bożej Opatrzności na cały nadchodzący tydzień.