Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Antoniego Padewskiego,  

ul. Słoneczna 24,
66-435 Krzeszyce

Konto parafii:

Gospodarczy Bank Spółdzielczy
w Barlinku Oddział w Krzeszycach,

ul. Gorzowska 7/7, Krzeszyce

nr konta: 67 8355 0009 0036 6483 2000 0001

Kontakt:

   tel. 95 757 30 14            
   mail: gmikolajczyk@o2.pl  

Duszpasterze:

  ks. Grzegorz Mikołajczyk

  ks. Łukasz Niedzielski

Konto Parafialnego Zespołu Caritas

w Krzeszycach: 06 8355 0036 6669 2000 0001


Parafia pod wezwaniem Świętego Antoniego Padewskiego w Krzeszycach


 


Modlitwa o pomoc za wstawiennictwem świętego Antoniego:
 

    "Ufny w Twoją świętą przyczynę i przemożne zasługi polecam się Tobie, Św. Antoni i proszę Cię, wejrzyj na moją wierną i szczerą miłość i silną ufność, jaką serce moje względem Ciebie jest przepełnione. Zapisz sobie moje imię głęboko w Twym sercu i pozwól mi należeć do liczby tych, których Ty szczególnie miłujesz i ochraniasz, iżbym mógł we wszystkich moich potrzebach znajdować w Tobie ucieczkę. Amen."

14.11.2020r. otrzymaliśmy od Ojców Franciszkanów z Rzymu relikwię pierwszego stopnia    Świętego Antoniego Padewskiego, módlmy się przez Jego          wstawiennictwo.

Liturgia Godzin

Katechizm

Strona diecezji

Sanktuarium Rokitno

Tu znajdziesz inne cytaty Świętego Antoniego

Tu znajdziesz inne modlitwy do Świętego Antoniego

Gość diecezjalny

Codzienna liturgia

Duszpasterstwo rodzin

Bierzmowanie

Słowa Patrona:

 

    "O tak! Żyjmy w Kościele jak ptak w gnieździe, nie wychodźmy z niego w innym celu, niż aby wzlecieć do nieba. Niech każdy chrześcijanin prosi o dar wytrwania w wierze, modląc się: udziel mi, Ojcze niebieski, łaski życia i śmierciw wierze Apostołów i Twojego Świętego Kościoła Katolickiego."

Św. Antoni Padewski

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

07 lutego 2021

1. Przeżywamy 5 Niedzielę Zwykłą i przyłączamy się do uczniów szukających Jezusa, który uzdrawia.

 

2. Zachęcamy do rodzinnego udziału we wtorkowym nabożeństwie ku czci św. Antoniego, by przez wstawiennictwo naszego Patrona wypraszać błogosławieństwo dla naszych domów. W przedsionku kościoła możemy składać podziękowania
i prośby, które będziemy polecać w nowennie do św. Antoniego.

 

3. W najbliższy czwartek 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza święta w kościele parafialnym z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych o godzinie 17.00.

 

4. Na prośbę skierowaną do parafii informujemy, że rozpoczęły się już zapisy na szczepienie przeciwko Covid-19 w krzeszyckim ośrodku zdrowia. Zapisy telefonicznie bądź poprzez osobiste zgłoszenie się w ośrodku zdrowia.

 

5. W przyszłym tygodniu II niedziela miesiąca – taca będzie przeznaczona na cele remontowe. Bóg zapłać za materialną troskę o kościół i parafię.

 

6. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielę mieszkańcom ul. Wojska Polskiego. W najbliższym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu kolejnych mieszkańców tej samej ulicy 4/4.

 

7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Ś.P. Krystyna Pater, która spoczęła na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...

 

 

 

 

 

Życzymy wszystkim wielu łask Bożych

na nadchodzący tydzień.

 

 

Duszpasterze