Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Antoniego Padewskiego,  

ul. Słoneczna 24,
66-435 Krzeszyce

Konto parafii:

Gospodarczy Bank Spółdzielczy
w Barlinku Oddział w Krzeszycach,

ul. Gorzowska 7/7, Krzeszyce

nr konta: 67 8355 0009 0036 6483 2000 0001

Kontakt:

tel. 95 757 30 14            

Proboszcz:

ks. Grzegorz Mikołajczyk

Konto Parafialnego Zespołu Caritas

w Krzeszycach: 06 8355 0009 0036 6669 2000 0001


Parafia pod wezwaniem Świętego Antoniego Padewskiego w Krzeszycach


 


Modlitwa o pomoc za wstawiennictwem świętego Antoniego:
 

    "Ufny w Twoją świętą przyczynę i przemożne zasługi polecam się Tobie, Św. Antoni i proszę Cię, wejrzyj na moją wierną i szczerą miłość i silną ufność, jaką serce moje względem Ciebie jest przepełnione. Zapisz sobie moje imię głęboko w Twym sercu i pozwól mi należeć do liczby tych, których Ty szczególnie miłujesz i ochraniasz, iżbym mógł we wszystkich moich potrzebach znajdować w Tobie ucieczkę. Amen."

Liturgia Godzin

Katechizm

Strona diecezji

Sanktuarium Rokitno

Tu znajdziesz inne cytaty Świętego Antoniego

Tu znajdziesz inne modlitwy do Świętego Antoniego

Gość diecezjalny

Codzienna liturgia

Duszpasterstwo rodzin

Bierzmowanie

Słowa Patrona:

 

    "O tak! Żyjmy w Kościele jak ptak w gnieździe, nie wychodźmy z niego w innym celu, niż aby wzlecieć do nieba. Niech każdy chrześcijanin prosi o dar wytrwania w wierze, modląc się: udziel mi, Ojcze niebieski, łaski życia i śmierci w wierze Apostołów i Twojego Świętego Kościoła Katolickiego."

Św. Antoni Padewski

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na  III Niedzielę Wielkanocną

01 maja 2022

1. Rozpoczynamy miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe w dni powszednie od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o 18.00, w niedzielę i święta przed każdą Mszą świętą. Dziś po Mszy świętej o 12.30 zmiana tajemnic różańcowych.

 

2. Uroczystość NMP Królowej Polski w najbliższy wtorek. Msze święte w Krzeszycach o 8.00 i 12.30 oraz o 9.30 w Przemysławiu; o 11.00 w Muszkowie.
O godzinie 20.15 Msza święta w Okszy w 1 rocznicę poświęcenia ikony jasnogórskiej. Będziemy modlić się o pokój na świecie i w intencji Ojczyzny. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

 

3. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od 8.00, a następnie spowiedź święta od 17.30.

 

4. Trwa przygotowanie do I Komunii świętej, która odbędzie się 15 maja o godzinie 11.00. Zapraszam dzieci z rodzicami na wtorkowe nabożeństwo do Świętego Antoniego oraz na niedzielne Msze święte.

 

5. Rocznica I Komunii świętej dla klas IV i V na Mszy świętej 22 maja o 12.30. Proszę rodziców i katechetów o pomoc w przygotowaniu dzieci do spowiedzi i uroczystości rocznicowej.

 

6. Msza święta w intencji Strażaków OSP Krzeszyce i ich Rodzin w najbliższy piątek o 18.00. Dziękujemy strażakom za pomoc w czasie epidemii, za akcje pomocy dla Ukrainy oraz za zaangażowanie w gminie i parafii. Niech Święty Florian ma Was
w swojej opiece.

 

7. Za tydzień taca na cele remontowe. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii, na utrzymanie cmentarza oraz za wszelkie wyrazy życzliwości dla naszych Gości z Ukrainy.

8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła mieszkańcom ulicy Lipowej. W przyszłym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców ul. Gorzowskiej 1/5. Dziękuję osobom, które w minionym tygodniu posiały trawę na placu kościelnym.

 

Życzę opieki Świętego Antoniego w nowym tygodniu.

ks. Grzegorz

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ